Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

EFL finansuje samoloty Beechcraft King Air sprzedawane w Polsce

Data publikacji: 2017-07-27, Data modyfikacji: 2017-07-27
A A AWydrukDrukuj  
 
EFL finansuje samoloty Beechcraft King Air sprzedawane w Polsce

Rynek leasingu samolotów w Polsce zyskuje na znaczeniu. EFL od 1997 roku sfinansował ponad 30 różnych samolotów. Beechcraft King Air jest najnowocześniejszym statkiem powietrznym, który spółka wyleasingowała w dotychczasowej historii.

FirmaTextron Aviation produkuje nie tylko samoloty turbośmigłowe Beechcraft King Airale również tłokowe awionetki czy biznesowe odrzutowce, których kilka sztuk zostało sprzedanych w ubiegłym roku w Polsce. Przedstawiciele EFL podkreślają, że choć w kwestii „powietrznych zakupów” daleko nam jeszcze do Europy Zachodniej czy Stanów Zjednoczonych, to jednak z roku na rok tzw. małe lotnictwo cieszy się we Polsce coraz większą popularnością. - Z jednej strony mówimy o tym w aspekcie prywatnym. Latanie awionetkami czy helikopterami to coraz częściej spotykane hobby Polaków. Z drugiej zaś, w aspekcie firmowym. Środki powietrzne umożliwiają przedstawicielom firm zdecydowanie szybsze przemieszczanie się między miastami czy krajami, w których mają swoje placówki czy kontrahentów. W obu przypadkach coraz więcej osób myśli o leasingu – mówi Radosław Kuczyński, prezes EFL.

Współpraca EFL – Textron Aviation

King Air jest najlepiej sprzedającą się rodziną samolotów biznesowych na świecie. Od 1964 roku spółka dostarczyła swoim klientom na całym świecie ponad 7300 sztuk Beechcraft King. W ubiegłym roku EFL sfinansował w Polsce zakup samolotu King Air. Dzięki tej transakcji EFL w roku 2016 wypracował ponadrynkową dynamikę w segmencie leasingu środków powietrznych. Leasingodawca sfinansował środki powietrzne o pięciokrotnie większej wartości niż w 2015 roku (EFL: 22 mln zł, +414%r/r vs. rynek: 595 mln zł, +120% r/r). EFL od 1997 roku sfinansował ok. 30 statków powietrznych.

Leasingodawca współpracuje z Textron Aviation oraz Jet Story, polską firmą oferującą prywatne usługi wynajmu samolotów, profesjonalne usługi doradcze w zakresie zakupu samolotów oraz serwisy utrzymania i zarządzania samolotami. W ramach współpracy EFL zorganizował dla klientów loty pokazowe najpopularniejszym na świecie samolotem turbośmigłowym samolotem King Air 350i. Między innymi w kwietniu br. zaproszeni goście mieli możliwość zapoznania się z samolotem King Air 350i i niepowtarzalną okazję przelotu na trasie Wrocław-Sopot-Wrocław.

Samoloty latają w leasing operacyjnym

Najczęściej wybieranym leasingiem przy zakupie samolotów czy helikopterów jest leasing operacyjny. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze, leasingodawcy przez cały okres umowy pozostają właścicielami sprzętu, dlatego też stosują prostsze i bardziej przejrzyste procedury udzielenia finansowania. Po drugie, przedsiębiorca nie zamraża swoich środków, które tym samym może przeznaczyć na rozwój firmy oraz bieżące wydatki. Decydującym jest też fakt, że w czasie trwania umowy leasingobiorca spłaca tylko cześć wartości przedmiotu leasingu, płacąc de facto za jego używanie, a po jej zakończeniu oddaje go finansującemu.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grójecki - powiat w województwie mazowieckim z siedzibą w Grójcu. Do powiatu należą gminy: Grójec, Mogielnica, Nowe Miasto nad Pilawą, Warka, Belsk Duży, Błędów, Chynów, Pniewy, Jasieniec oraz Goszczyn zajmując łącznie powierzchnię 1268,82 km².

  Region grójecki to przede wszytskim  „zagłębie sadownicze” w związku z czym gospodarka powiatu związana jest głównie z uprawą i przetwórstwem jabłek. Ponadto powiat grójecki to także siedziba koncernów takich jak: Ferrero, Peter Renz, Faurecia Automotive Polska S.A. czy ZTS Polska Sp. Z o.o..

  Do zabytków powiatu zaliczyć należy: wpisany do rejestru zabytków  Ratusz w Grójcu z 1809 roku oraz kościół św. Mikołaja z lat 1520-1530 i dzwonnica z 1889 roku.

  Na terenie powiatu trasa europejska E77 krzyżuje się z drogą krajową nr 50.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola