Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Coraz mniej czasu na rozliczenie z urzędem skarbowym

Data publikacji: 2018-02-21, Data modyfikacji: 2018-03-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Coraz mniej czasu na rozliczenie z urzędem skarbowym

Już tylko dwa miesiące pozostały wszystkim dorosłym Polakom na złożenie zeznania podatkowego za 2017 rok.Termin składania większości najpopularniejszych formularzy PIT upływa w ostatnim dniu kwietnia 2018. Warto się pospieszyć, by uniknąć kolejek w urzędach skarbowych, a jeśli liczymy na zwrot pieniędzy od fiskusa, szybsza wysyłka PIT znacznie skróci czas oczekiwania na gotówkę, która w wielu przypadkach stanowi istotne zasilenie domowego budżetu.

Mimo że w ostatnich latach podejście Polaków do kwestii związanych z podatkami i urzędami się zmienia, duża grupa obywateli naszego kraju wciąż odkłada obowiązki związane z rozliczeniem PIT na ostatnią chwilę. Często nie jest to spowodowane wyłącznie opieszałością podatnika lub brakiem czasu. W wielu przypadkach wina leży po stronie płatnika składek, czyli najczęściej pracodawcy, który zwleka z przekazaniem informacji o dochodach, składkach i zaliczkach na podatek, pobranych za poprzedni rok podatkowy. Informację taką, najczęściej na formularzu PIT-11, pracownik powinien otrzymać do końca lutego. Można więc przewidywać, że początek marca będzie okresem, w którym kolejki do urzędów skarbowych, ale także biur rachunkowych znacznie wzrosną.

PIT 2018 - program PITax.pl

Na szczęście, już od kilku lat możemy uniknąć jednego i drugiego, wypełniając i wysyłając PIT online. Wiele osób wciąż nie dowierza, że coś, co do tej pory stanowiło dla nich „czarną magię", czyli rozliczenie PIT 2018, mogą wykonać samemu, w dodatku szybko i sprawnie. Tymczasem, rozliczenie przez internet jest naprawdę proste i bezpieczne, wystarczy tylko przygotować sobie wszelkie niezbędne informacje oraz wybrać odpowiedni program PIT 2018. Tych na rynku jest całe mnóstwo, jednak zdaniem wielu fachowców, aplikacja PITax, dostępna pod adresem pitax.pl/rozliczenie-pit, dystansuje pozostałe programy zarówno pod względem łatwości obsługi, jak i bezpieczeństwa wprowadzanych danych. Jak widać, istnieje prosty sposób, by uniknąć marcowych kolejek w biurach podatkowych i złożyć PIT-y 2018 niezależnie od pomocy osób trzecich. Możemy zrobić to sami, szybko i bezpiecznie, oszczędzając czas i pieniądze, które warto przeznaczyć na drobne przyjemności lub zasilić nimi nasz budżet.

pitax.pl

 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grójecki - powiat w województwie mazowieckim z siedzibą w Grójcu. Do powiatu należą gminy: Grójec, Mogielnica, Nowe Miasto nad Pilawą, Warka, Belsk Duży, Błędów, Chynów, Pniewy, Jasieniec oraz Goszczyn zajmując łącznie powierzchnię 1268,82 km².

  Region grójecki to przede wszytskim  „zagłębie sadownicze” w związku z czym gospodarka powiatu związana jest głównie z uprawą i przetwórstwem jabłek. Ponadto powiat grójecki to także siedziba koncernów takich jak: Ferrero, Peter Renz, Faurecia Automotive Polska S.A. czy ZTS Polska Sp. Z o.o..

  Do zabytków powiatu zaliczyć należy: wpisany do rejestru zabytków  Ratusz w Grójcu z 1809 roku oraz kościół św. Mikołaja z lat 1520-1530 i dzwonnica z 1889 roku.

  Na terenie powiatu trasa europejska E77 krzyżuje się z drogą krajową nr 50.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola